letadlo
P?idejte si nás na Facebooku

Licence obchodního pilota letounů – CPL(A)

Cessna 172 OK-OKB
CPL – Commercial Pilot Licence tento pilotní průkaz opravňuje držitele k provádění komerčních letů, tedy letů za úplatu úplatu na jakémkoli letadle, např. vyhlídkové lety fotolety, vlekání transparentů a větroňů, nebo třeba pracovat pro firmu provozující aerotaxi atd.  Jediným omezením je létání s vícepilotními letadly v obchodní letecké dopravě, kde může  vykonávat funkci 2. pilota. K této licenci je možné získat další kvalifikace např. pro vícemotorová letadla, přístrojovou kvalifikaci, nebo létání ve vícepilotních letounech.
POŽADAVKY: Minimální věk uchazeče o zařazení do výcviku je 18 let a musí mít platné zdravotní osvědčení 1. třídy vystavené (ÚLZ). Platný Všeobecný průkaz radiooperátora. Před zahájením kurzu musí být žadatel držitelem průkazu PPL(A) a jeho celkový nálet musí činit
minimálně 200 letových hodin. z toho minimálně 100 hodin ve funkci velícího pilota, min. 20 hodin navigačních letů ve funkci velícího pilota, navigační let o celkové délce alespoň 540 km (300 NM), s úplným zastavením na dvou letištích, 10 hodin přístrojové výuky a 5 hodin doby letu v noci.
VÝCVIK probíhá na letounech cessna 150 a cessna 172 RG, u žáků bez přístrojové kvalifikace musí být odléténo minimálně 25 letových hodin výuky ve dvojím řízení zahrnujících 10 hodin přístrojového létání. Žadatelé bez kvalifikace pro létání v noci musejí odlétat min. 5 hod v noci viz. Získání kvalifikace létání v noci. Alespoň pět letových hodin musí být odlétáno na letounu s osvědčením pro přepravu alespoň 4 osob se stavitelnou vrtulí a zatahovacím podvozkem tzv. komplexní letoun.
CENA : 97 500,- Kč
Zahrnuje: 25 letových hodin s instruktorem z toho 20 letových hodin na letounu cessna 150 a 5 letových hodin na letounu cessna 182RG.