letadlo
P?idejte si nás na Facebooku

LETECKÁ ŠKOLA

ir


Letecká škola OKAir nabízí získání pilotních licencí nejen pro soukromé a sportovní létání, ale i komerční létání.  Naší základnou je letiště Příbram, ze kterého se během výcviku podíváte po celé republice a pokud budete chtít, tak i dále.
Naše hlavní výhody:
  • skvělé ceny – náklady držíme na minimech, takže můžeme dát i nejlepší ceny, vždy uvádíme finální cenu včetně DPH
  • férový přístup –  nehrajeme si na kurzovné ani na palivové příplatky jako v ostatních školách, účtujeme jen čas od startu do přistání (ne motohodiny)
  • rychlá dostupnost – Příbram je jen 35 minut autem z Prahy po dálnici na Strakonice (R4)

Licence soukromého pilota letounů – PPL (A)

Cessna 150 OK-OKA

PPL – Private Pilot Licence – pilotní průkaz soukromého pilota. Držitel této kvalifikace je oprávněn využívat jakékoliv letadlo k soukromým účelům ve funkci velitele nebo 2. pilota, bezúplatně dopravovat na palubě osoby i náklad a užívat služeb letišť po celé Evropě. Je to ideální volba například pro ty, kteří často cestují na delší vzdálenosti a nebaví je již dopravní zácpy a chtějí nejen ušetřit čas, ale i se příjemně odreagovat.  Tuto licenci lze dále rozšiřovat např. o noční doložku VFR NIGHT (certifikace pro noční lety za viditelnosti země), přístrojovou doložku IR (certifikace pro lety za podmínek podle přístrojů (IFR) anebo kvalifikaci pro lety s vícemotorovými letadly MEP.
CENA : 140 000,- Kč
Zahrnuje: 45 letových hodin na letounu Cessna 150 , z toho 25 letových hodin s instruktorem, konzultace při získávání teoretických znalostí.

Přístrojová kvalifikace – IR (A)

IR-stranky
IR – Instrument Rating  neboli  výcvik Přístrojové kvalifikace opravňuje držitele k létání v podmínkách IMC (Instrument Meteorological Conditions) s minimální výškou rozhodnutí 200 feetů. Nebudete tak nadále už vázáni jen na dobré počasí, ale můžete létat takřka pořád. Vhodné pro ty, kteří rádi cestují letadlem nebo chtějí pokračovat dále ke kariéře profesionálního pilota. Je možné dále doplnit o vícemotorovou doložku (MEP/IR).
CENA : 195 000 Kč vč. DPH pro PPL / 158 000 Kč vč. DPH pro CPL
Zahrnuje:
Pro držitele PPL – 40 letových hodin s instruktorem na C172 a  10 hodin na simulátoru
Pro držitele CPL – 30 letových hodin s instruktorem na C172 a 10 hodin na simulátoru

Licence obchodního pilota letounů – CPL (A)

Cessna 172 OK-OKB
CPL – Commercial Pilot Licence tento pilotní průkaz opravňuje držitele k provádění komerčních letů, tedy letů za úplatu úplatu na jakémkoli letadle, např. vyhlídkové lety fotolety, vlekání transparentů a větroňů, nebo třeba pracovat pro firmu provozující aerotaxi atd.  Jediným omezením je létání s vícepilotními letadly v obchodní letecké dopravě, kde může  vykonávat funkci 2. pilota. K této licenci je možné získat další kvalifikace např. pro vícemotorová letadla, přístrojovou kvalifikaci, nebo létání ve vícepilotních letounech.
CENA : 97 500,-
Zahrnuje: 25 letových hodin s instruktorem z toho 20 letových hodin na letounu cessna 150 a 5 letových hodin na letounu cessna 182RG.

Létání v noci –  NIGHT

Létání v noci (NIGHT)- kvalifikace pro piloty s licencí PPL, která  opravňuje provádět noční lety podle pravidel letu za viditelnosti (VFR) – v letectví je za noc považováno údobí mezi občanským soumrakem a svítáním. Získání této kvalifikace je také nutné pří výcviku vyšších stupňů leteckých kvalifikací např. CPL, kdy je tato dovednost automaticky požadována.
CENA:  17 500,-

 Pronájem letadel

pujcovna-letadel

Máte už pilotní licenci a jen byste si rádi půjčili letadlo? Není problém. Letadla jsou havarijně pojištěna se spoluúčastí 200 000,- Kč pro EU, včetně pojištění sedadel cestujících. Jsou v kategorii pro letecké práce. Podmínkou pronájmu je pilotní průkaz, platná kvalifikace a uzavřené pojištění na spoluúčast 200 tis. Kč.
Cena za odlétané hodiny je dle aktuálního ceníku.
V případě zájmu o jakýkoliv z výcviků se na nás neváhejte obrátit. Přejít na kontakty.